Транзит газу через Україну має бути на умовах ЄС, а не Росії, - Нафтогаз


У Нафтогазі вважають, що умови, які Росія висуває щодо транзиту, суперечать європейським та українським стандартам

Про це повідомив комерційний директор НАК “Нафтогаз Україна” Юрій Вітренко. Об этом сообщает media-driver.in.ua со ссылкой на СМИ.

У “Нафтогазі” відповіли на заяву заступника міністра закордонних справ Росії Олександра Панкіна, що транзит газу через Україну "може бути лише на умовах РФ".

Там вважають, що умови, які Росія висуває щодо транзиту, суперечать європейським та українським стандартам.

Вітренко також зазначив, що умови РФ щодо майбутнього транзиту газу, включають продовження чинних газових контрактів, які Україна оскаржила у Стокгольмському арбітражі та виграла у цій справі 4,6 мільярда доларів.

"Поточний транзитний контракт між Нафтогазом та Газпром не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому він не може бути "продовжений", — пояснив Вітренко.

Він також зазначив, що у разі, якщо нової угоди між Україною та РФ щодо транзиту газу не укладуть, то Нафтогаз через новий арбітражний процес відсудить у Росії приблизно $10 млрд як компенсацію за відсутність транзиту після 2019 року.

"Це має "допомогти" Газпрому зайняти більш конструктивну позицію на переговорах щодо транзиту після 2019 року", — додав Вітренко.

Нагадаємо, заступник голови МЗС РФ Олександр Панкін заявив, що Росія застерегла європейські країни від протидії будівництву газогону "Північний потік-2" та заявила про готовність до транзиту газу через Україну лише на російських умовах.

  • Німеччина дозволила будувати 55 км російського "Північного потоку-2" у своїх територіальних водах. Канцлер Ангела Меркель вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини не загрожує енергетичній безпеці Європи.

  • В ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять контролювати газопровід в обхід України. Данія ухвалила закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2". Польща планує побудувати власний газопровід до Данії по дну Балтійського моря. Комітет Європарламенту з енергетики підтримав "газові" зміни, що завадять будівництву "Північного потоку-2". В Єврокомісії заявили, що не підтримають "Північний потік-2".

  • США виступають проти "Північного потоку-2" і припускають запровадження санкцій, а також пропонують Європі газ замість російського.

  • Німеччина дозволила будівництво 30 км російського газогону "Північний потік-2" у своїй виключній економічній зоні. Фінляндія дозволила Росії будувати "Північний потік-2". Австрійський канцлер підтримав будівництво "Північного потоку -2".

  • Ангела Меркель наголосила на необхідності збереження ролі України як транзитера російського газу до Європи.

  • Польща заявила, що не припинить блокувати будівництво "Північного потоку-2". США попередили про "багато засобів" зупинити "Північний потік-2".

  • Міністр економіки Німеччини заявив, що ФРН не відмовиться від Північного потоку-2 навіть попри агресію РФ у Азовському морі.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/02/11/tranzyt_gazu_cherez_ukrayinu_maye_buty_na_umovakh_yes_a_ne_rosiyi_naftogaz”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя